پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


چگونگی جلب رضایت مشتری آنلاین؟(نه جلب ترافیک)
 چطور میشه اعتماد یک بازدید کننده از وبسایت را برای خرید یک محصول دیجیتال مثل کتاب الکترونیک جلب کرد؟(در ایران)(خرید آنلاین و دانلود محصول خریداری شده)

2 پاسخ 2

بهترین راه جلب رضایت مشتری پاسخگو بودن است. شما باید راه ارتباط مشتری با خود را باز بگذارید و همه جانبه قبل و بعد از خرید از وی پشتیبانی کنید. اگر مشتری شما با اولین خرید از سایت شما رضایت پیدا کند خود سایر دوستان و آشنایان را به خرید از سایت شما دعوت می کند.
پشتیبانی آنلاین، پاسخ سریع به ایمیل های مشتریان و در اختیار گذاشتن شماره تماس برای راحتی بیشتر می تواند در جلب رضایت مشتریان به شما کمک کند.

البته کیفیت محصولات را هرگز فراموش نکنید.
در ایران مردم به سختی حاضرند برای یک محصول الکترونیکی پول بپردازند بخصوص که قانون کپی رایت در ایران بطور کامل رعایت نمی شود.

به عنوان مثال یک سایت امتیاز VIP برای نرم افزار های ویژه اش می فروشد، یک سایت دیگر یک اکانت VIP می خرد و تمام نرم افزارها را به رایگان بر روی اینترنت می گذارد تا بازدید سایتش بیشتر شود.

کتاب الکترونیک هم باید بگونه ای باشد که واقعا مشتریان بدانند جای دیگر نمی توانند آن را بیابند و باید برای آن هزینه کنند.

به نظرم برای این محصول خاص شما باید فهرست مطالب و بخشی از جاهای و عکس های مهم کتاب را در سایت قرار دهید تا مشتریان بتوانند تصمیم گیری کنند.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده