پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


بر روی یک کامپیوتر دو کارت شبکه (LAN یا Wireless) وجود دارد. یکی از شبکه ها به اینترنت متصل است ولی شبکه دیگر اینترنت ندارد. چگونه می توان ویندوز را تنظیم کرد بگونه ای که بتوان در آن شبکه هم اینترنت داشت؟

2 پاسخ 2

میتوانید از نرم افزارهای کمکی مانند CCProxy ویا کریو ورژن 6یا7 نیز استفاده کنید.
برای به اشتراک گذاشتن اینترنت یک شبکه در شبکه دیگر یک سری تنظیمات باید بر روی کامپیوتری که در هر دو شبکه قرار دارد صورت گیرد. همچنین یک سری تنظیمات باید بر روی کامپیوتری که می خواهد از اینترنت استفاده کند، انجام گیرد.

در قدم اول باید در کامپیوتری که در هر دو شبکه قرار دارد، بر روی اتصال شبکه دارای اینترنت راست کلیک کنید و اجازه به اشتراک گذاری اینترنت آن شبکه برای سایر شبکه ها را بدهید.
برای این کار به محل زیر بروید:
Control Panel > Network Connections
بر روی کانکشن یا اتصال مورد نظر (آداپتور شبکه ای که به اینترنت متصل است) راست کلیک کنید و به محل زیر بروید
Properties > Advanced > Internet Connection Sharing
سپس گزینه
Allow other network users to connect through this computer's Internet connection
را فعال کنید و سپس از لیست بازشونده Home networking connection شبکه بدون اینترنت را انتخاب کنید.
اگر می خواهید سایر کاربران در شبکه های دیگر نتوانند این تنظیمات را تغییر دهند بهتر است گزینه
Allow other network users to control or disable the shared Internet connection
  را غیر فعال نمایید.

تا اینجا مرحله اول تنظیمات پایان یافته است. در مرحله بعدی باید در شبکه بدون اینترنت بر روی کامپیوتری که قرار است از اینترنت شبکه دیگر استفاده کند بروید و یک سری تنظیمات انجام دهید.
در واقع باید gateway و DNS Server آن کامپیوتر را ست کنید. دروازه عبور یا gateway را IP همان کامپیوتری قرار دهید که دو کارت شبکه بر روی آن قرار دارد (در هر دو شبکه است) و برای DNS Server هم می توانید از یک آدرس اینترنتی معتبر مانند 4.2.2.4 استفاده نمایید.من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(استفاده از دو کارت شبکه در یک کامپیوتر) (تنظیمات کارت شبکه وایرلس) (دو کارت شبکه در یک کامپیوتر) (استفاده از دو کارت شبکه) (دو کارت شبکه روی یک سیستم) (دو کارت شبکه) (تنظیم کارت شبکه وایرلس) (تنظيمات كارت شبكه وايرلس) () (دو کارت شبکه در یک سیستم) (دو آی پی در یک کامپیوتر) (اشتراك گذاشتن اينترنت بیسیم در يك شبكه) (دو کارت شبکه gateway) (اتصال کامپیوتر شبکه)